عصب افطاری سفرهای کردستان سفره افطاری ضیافت الهی

عصب: افطاری سفرهای کردستان سفره افطاری ضیافت الهی بقاع متبرکه مناطق محروم کردستان

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری بمب‌های پی درپی پیمان معادی

روز گذشته را می توان روز بمب نام نهاد. روزی که انتشار دو خبر مهم در مورد فیلم بمب بروزترین ساخته پیمان معادی، یک هفته مانده به شروع جشنواره فیلم فجر، نگاه ها

بمب‌های پی درپی پیمان معادی

بمب های پی درپی پیمان معادی

عبارات مهم : موسیقی

روز گذشته را می توان روز بمب نام نهاد. روزی که انتشار دو خبر مهم در مورد فیلم بمب بروزترین ساخته پیمان معادی، یک هفته مانده به شروع جشنواره فیلم فجر، نگاه ها را معطوف این فیلم کرد.

اول بار نام بمب با اعلام نام تهیه کننده تازه این فیلم رسانه ای شد؛ هنگامی که خبرگزاری ها نوشتند که احسان رسول اف به عنوان تهیه کننده فیلم بمب به جای مانی حقیقی نشسته هست، در واقع درحالی که تا مراسم قرعه کشی نمایش فیلم های جشنواره نام تهیه کننده فیلم بمب مانی حقیقی اعلام شده است بود، این که روز گذشته روابط عمومی این فیلم احسان رسول اف را به عنوان تهیه کننده به رسانه ها معرفی کرد، می توانست حاشیه ای ویرانگر جهت این فیلم قلمداد شود؛

اما اعلام دومین خبر راجع به دومین فیلم پیمان معادی نگاه ها را از این عنوان به اتفاقی مهمتر معطوف کرد.

در مورد این دومین خبر راجع به بمب باید گفت که هنوز عوض کردن تهیه کننده این فیلم هضم نشده بود که اعلام این خبر النی کاریندرو آهنگساز نامدار دنیای سینما بعد از همکاری با بزرگان سینمای دنیا حالا قرار شده است با معادی همکاری کند و موسیقی فیلم بمب؛ یک باعشق را در یونان بسازد، حواس مخاطبان را معطوف این خبر مهم کرد. از این رو که این آهنگساز بین المللی که جهت اکثر آثار برجسته تئو آنجلوپولس موسیقی ساخته، علاوه بر او با کارگردانان مطرحی چون کریس مارکر، ژول داسین، مارگارت فن تروتا و…

نیز همکاری داشته هست؛ اتفاق مهمی در سطح سینمای کشور عزیزمان ایران می توانست به شمار آید؛ که این اتفاق هم رخ داد و خبرگزاری ها همگی این خبر را در صدر اخبارشان قرار دادند. در خبر منتشرشده در خبرگزاری ها عنوان شده است بود که پیمان معادی به همراه احسان رسول اف این روزها در یونان به سر می برند تا از ساخته تازه زن النی کاریندرو جهت فیلم بمب؛ یک باعشق که فیلمنامه اش سه سال پیش جایزه عالی ترین فیلمنامه را از جشنواره آسیاپاسفیک دریافت کرده، رونمایی کنند. همچنین عنوان شد که کاریندرو بعد از تماشای فیلم گفته که آخرین ساخته سینمایی این بازیگر بین المللی برداشت مردم دنیا از کشور عزیزمان ایران را عوض کردن خواهد داد.

پیمان معادی راجع به علت گزینش کاریندرو می گوید: ساخته های زن النی فراتر از عرف موسیقی متن در سینماست و ذهن قشنگ و درخشان او، معنوی عمیق را از پهنای کلام موسیقی اش به فیلم انتقال یافته می کند. او آهنگساز شگفت انگیزی است و علاوه بر ساخت موسیقی، حدود ١٨ فیلمنامه فیلم بلند، ١٣ نمایشنامه و ١٠ فیلمنامه سریال تلویزیونی در کارنامه اش به چشم می خورد که نشان از چندوجهی بودن او دارد.

النی کاریندور نیز در نامه ای بعد از تماشای فیلم بمب، یک باعشق نوشت: پیمان عزیز، با دیدن فیلمت عمیقا تحت تأثیر قرار گرفتم و هرچه می گذرد، بیش از پیش دلبسته اش می شوم. ایده و متنت و حلقه های درهم تنیده داستانت، بی اندازه نیرومند و انسانی اند. قشنگی سکانس ها و حقیقتِ شرایط جغرافیای تو! و این ایده کلی علاقه در زیر بمباران که چطور بر زندگی هرروزه آدم ها تأثیر می گذارد!

این آهنگساز در ادامه نوشته: سکانس های فیلمت حیرت انگیزند، تک تک ارزش و اوج آنها در آخرین صحنه بمباران با آن فیلمبرداری بی نظیر… حتم دارم کشورت به تو خواهد بالید؛ چراکه فیلمت برداشت مردم دنیا را از کشور عزیزمان ایران عوض کردن و بسط خواهد داد. راجع به این دو خبر، به خصوص عوض کردن تهیه کننده بمب باید تاکید کرد که جشنواره ملی فیلم فجر هم این خبر را تأیید کرده و حتی روی کانال خود نام تهیه کننده را احسان رسول اف اعلام کرد. جمال شورجه یکی از اعضای شورای صدور پروانه ساخت نیز اعلام کرد که چندی پیش درخواست عوض کردن تهیه کننده از سوی صاحبان فیلم به این شورا ارایه شده است بود. البته هنوز دلیلی بر عوض کردن تهیه کننده اعلام نشده است.

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: موسیقی | فیلمنامه | تهیه کننده | پیمان معادی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog